Buty wspinaczkowe La Sportiva Tarantula II NM w kolorze Carbon/Yellow to uniwersalny model zaprojektowany z myślą o osobach rozpoczynających swoją przygodę ze wspinaczką oraz dla wspinaczy trenujących na ściankach i w skałach. Konstrukcja buta łączy wygodę z odpowiednim wsparciem stopy, dzięki czemu sprawdza się podczas dłuższych treningów i pierwszych bardziej wymagających dróg.
Cholewka wykonana z naturalnej skóry zamszowej dobrze dopasowuje się do kształtu stopy i zapewnia odpowiednią oddychalność, co zwiększa komfort użytkowania nawet podczas intensywnego wysiłku. Neutralny profil oraz niewielka asymetria sprawiają, że buty są wygodne i nie obciążają stóp, dlatego są często wybierane przez początkujących wspinaczy.
Model wyposażono w praktyczny system zapinania na rzepy, który umożliwia szybkie zakładanie i zdejmowanie butów oraz łatwe dopasowanie do stopy. Solidna podeszwa z gumy FriXion o grubości około 4 mm gwarantuje dobrą przyczepność do skały i chwytów na panelu, a jednocześnie zapewnia trwałość podczas regularnego użytkowania. Dodatkowa śródpodeszwa LaSpoFlex wspiera stopę i poprawia stabilność podczas stania na małych stopniach.
Dzięki połączeniu wygody, wytrzymałości i dobrej przyczepności Tarantula II NM to świetny wybór na pierwsze buty wspinaczkowe – zarówno do treningów na sztucznej ściance, boulderingu, jak i rekreacyjnej wspinaczki w skałach.
*Buty w promocyjnej cenie- posiadają wewnątrz oznaczenie "Sample". Pełnowartościowy, oryginalnie nowy produkt, oryginalne pudełko